Wielkanoc 2014 - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Wielkanoc 2014

Życzenia na Wielkanoc

„Nie bójcie się! Jezus żyje!”

Pragniemy wszystkim naszym Parafiankom i Parafianom, przybywającym do naszej Rodziny Gościom złożyć z serca płynące pełne nadziei i Wielkanocnej radości życzenia.

Niech większe zaufanie wyzwalającemu nas z niewoli śmierci Bogu – przemieni wątpliwości w pewność, zło w dobro, noc w rozpromienioną jutrzenkę! By w nas dokonało się Zmartwychwstanie, a w sercach rozkwitała nadzieja.

Byśmy byli mocni, mocą  tej miłości, która jest potężniejsza niż śmierć! Niech w radosnym świętowaniu, towarzyszy nam Boże błogosławieństwo, braterska jedność i obfitość łask Pana.

1. Bogu niech będą dzięki za łaskę przeżycia dni Świętego Triduum Paschalnego; za to, że umiłował nas miłością bez granic, że dzięki Niemu możemy też zmartwychwstawać do życia, do jakiego nas powołuje. Dziękuję Wszystkim osobom, które uczestniczyły w modlitwach tych wielkich dni, zaangażowali się w liturgię – ministrantom, scholii, asyście procesyjnej, Panom strażakom, Panu Organiście, Panu Kościelnemu. Dziękuję ks. Jarosławowi i jego pomocnikom za wykonanie tegorocznego Grobu Pańskiego. Każdemu z Was, którzy starliście się świętować nie dla siebie, ale dla Boga.

2. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego odbędzie się kanonizacja Błogosławionego Jana Pawła II, Papieża. To wielka łaska, dar Boga i wyróżnienie jakie spotyka naszą Ojczyznę. To na tej ziemi, pod tym niebem, w tej kulturze i dziedzictwie wieków wiary wyrastają święci; to także znak, że i My mamy szansę na osiągnięcie świętości. Postarajmy się korzystając ze relacji telewizyjnych, radiowych gorliwie uczestniczyć w tych uroczystościach, będąc jako naród zjednoczeni w modlitwie wdzięczności Bogu! W związku z kanonizacją Błogosławionego Jana Pawła II – bardzo proszę udekorujmy nasze domy flagami i emblematami, portretami świętego Papieża!

3. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Dariusz Franczuk, kawaler zamieszkały w Wysokiem Mazowieckiem, parafii św. Jana Chrzciciela i Agnieszka Backiel, panna zamieszkała w Broniszewie parafii tutejszej. Zapowiedź II.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy z troską myślą o rozpoczynającym się niebawem gruntownym remoncie naszego kościoła. Wspierają tę idee darem swojej modlitwy i ofiarami. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy – z Rzędzian 100zł; z Bagienek 100zł; i z USA – 300$, 700zł z Białegostoku. Bóg zapłać!