Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła

Rozpoczął się czas wakacyjnego wypoczynku. Nie tylko praca jest wolą Bożą, ale i odpoczynek; postarajcie Siostry i Bracia, aby z urlopu, wypoczynku nikt z nas nie wrócił „mniejszy”!

Pamiętajmy, że wypoczynek ciała wcale nie przeszkadza trosce o ducha. W wakacje także odprawiane będą w naszym kościele Msze Święte, będzie także możliwość nawiedzenia świątyni i indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Proszę szczególnie rodziców – dopilnujcie obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej, was i waszych dzieci, zwłaszcza kiedy przebywają poza rodzinnym domem! Serdecznie witamy przybywających do nas Wakacyjnych Gości.

Zapraszamy na niedzielne Msze święte –

w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00, w klasztorku 9.00 i 11.00.

W dni powszednie godzina 6.30 i 17.00, w klasztorku godzina 9.00

2. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Nabożeństwo tych dni zostaną odprawione po Mszy świętej o godzinie 17.00.

3. W związku z zakończeniem posługi katechetycznej Pani Zofii Stokowskiej, w imieniu duszpasterzy pracujących w naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie za długoletnią pracę i trud podejmowania wszelkich inicjatyw katechetycznych.  Życzymy błogosławieństwa Bożego, wszelkich łask potrzebnych do wypełnienia woli Bożej i nieustannej opieki Matki Najświętszej. Bóg zapłać!

4. Muzeum w Tykocinie oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zapraszają na koncert muzyki polskiej pt. „Znasz li ten kraj”. W programie pieśni i muzyka fortepianowa Chopina, Moniuszki i Karłowicza. Wystapią Jacek Szymański – tenor, Maciej Gański – fortepian. Koncert ten odbędzie się w dniu dzisiejszym o godzinie 13.00 w wielkiej synagodze. Wstęp wolny.

5. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Krzysztof Markowski, zamieszkały w Sawinie parafii tutejszej i Anna Baranowska, panna zamieszkała w Białymstoku, parafii Matki Bożej z Gwadelupe. Zapowiedź II. Tomasz Stefan Palonka, kawaler zamieszkały w Zamościu parafia św. Tomasza Apostoła i Agnieszka Biełaga, panna zamieszkała w Tykocinie parafii tutejszej. Zapowiedź I.

6. Z przyczyn od nas niezależnych, w związku ze zmianą firmy odbierającej śmieci z terenu naszej gminy nastąpi parotygodniowa przerwa w wywożeniu odpadów z cmentarza. Znikną także na jakiś czas kontenery. Prosimy zatem o odpowiedzialność w zagospodarowaniu śmieci i nie pozostawianie ich w miejscach niedozwolonych. Przy okazji informujemy, że ani jedna, ani druga firma odbierająca śmieci nie czyni tego za „Bóg zapłać”. To jest konkretne obciążenie budżetu parafii, w sytuacji kiedy musimy oszczędzać pieniądze na poszerzenie istniejącego cmentarza, który już powinien być zamknięty dla nowych pochówków.

7. Dziękuję wszystkim, którzy w tych nie ukrywajmy trudnych czasach, gdy nie każdego stać na obiad w restauracji za  około 1 500zł – śpieszą z życzliwym wsparciem rozpoczętych prac remontu naszego kościoła, tak darem modlitwy, jak i składanymi indywidualnie ofiarami. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujące osoby: anonimowi ofiarodawcy z: Szepietowa – 1 000zł, z Siekierk – 2 000zł, Tykocina – 200zł, 800zł, 100zł; mieszkańcy Kaczorowa 325 zł. Bóg zapłać!

Na ręce Pana Burmistrza Krzysztofa Chlebowicza składamy podziękowanie dla samorządu naszej Gminy za wsparcie finansowe wakacyjnego wyjazdu dzieci i młodzieży kwotą 3 000zł.