XIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XIX Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

W najbliższy piątek przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. – doroczny odpust w naszej parafii. Sumie odpustowej przewodniczył będzie J.E. Arcybiskup Wojciech Załuski – Nuncjusz Apostolski w Burundi.

Bardzo proszę asystę procesyjną, strażaków, osoby noszące feretrony i chorągwie o właściwe i wcześniejsze ich przygotowanie. Zapraszam także do udziału w liturgii i procesji odpustowej wszystkich ministrantów, dzieci które w tamtym roku przystąpiły do I Komunii Świętej oraz dziewczynki sypiące kwiatki!

Po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie kwiatów i ziół. Z wdzięcznością przynieśmy do kościoła pierwociny kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, aby Bóg za przyczyną Wniebowziętej ustrzegł je od wszelkiej szkody oraz by służyły ludziom i zwierzętom.

2. Diecezjalne dziękczynienie za plony odbędzie się w dniu 14 września 2014 r. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Śniadowie, o godz. 12.00 .

Zaproszenie na tę uroczystość kierowane jest do wszystkich wiernych, szczególnie rolników oraz osoby i instytucje związane z rolnictwem. Tegoroczne dziękczynienie odbywać się będzie pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego. Będziemy się modlić w intencji naszej wsi o aktywny jej udział w życiu Kościoła i Narodu.

3. W związku z zakończeniem pewnego etapu tegorocznych prac remontowych. zwracamy się z prośbą do Pań, które chciałyby pomóc nam w doraźnym posprzątaniu wnętrza kościoła. Sami sobie z takim wyzwaniem nie poradzimy. Potrzebne jest doświadczenie i odpowiedni sprzęt do sprzątania podłogi oraz wycierania kurzy z ławek,  ołtarzy oraz innych sprzętów znajdujących się w świątyni. Bardzo prosimy, aby Panie, które miałyby chęć okazać swą życzliwą pomoc – zadeklarowały ją w zakrystii po Mszy Świętej. Początek sprzątania kościoła planujemy na najbliższy czwartek 14 sierpnia br. (przed odpustem) od godziny 9.00.

4. Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które życzliwie wspierają ideę remontu naszego kościoła. W ostatnim czasie swój dar złożyły następujący anonimowi ofiarodawcy z Jeżewa Starego 400zł, Tykocina 50zł, Jeżewa Starego 200zł, z Sanik – 500zł, z U.S.A. 150zł, Tykocina 50zł, Tykocina 300zł,  Państwo Młodzi – 500zł, Bóg zapłać.