XXIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

XXIII Niedziela Zwykła – ogłoszenia parafialne

Niebawem w dniach 14 – 20 września rozpoczynamy III Ogólnopolski Tydzień Wychowania pod hasłem: „Prawda fundamentem wychowania”. W związku z tym wydarzeniem i rozpoczętym już rokiem szkolnym pragniemy wznowić coniedzielne Msze Święte z udziałem dzieci i młodzieży gimnazjalnej, rodzice oczywiście też mile widziani!

Zapraszamy zatem zainteresowanych już na najbliższą niedzielę 14 września na godzinę 12.00. Specjalne zaproszenie kierujemy pod adresem rozpoczynających naukę w szkole, prosimy, aby  dzieci zabrały ze sobą tornistry i inne przybory szkolne, gdyż podczas liturgii nastąpi obrzęd ich poświęcenia.

Także za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się pierwsze spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania i ich rodzicami. Ze względu na wagę spotkania – obecność obowiązkowa.

2. Pragniemy zaprosić wszystkich zainteresowanych na film pt. Cristiada. Zostanie on wyświetlony w naszym kościele w najbliższy piątek o godzinie 18.00. Warto go zobaczyć bo to groźny film z obawy przed wydarzeniami, które przypomina nie został dopuszczony do projekcji przez wszystkich głównych dystrybutorów filmowych w polskich kinach. Opisuje prawdziwe historie, chociaż trudno uwierzyć, że działy się one w rzeczywistości. Jednak po jego obejrzeniu dojdziemy do wniosku, że nadal dzieją się one także tu i teraz.

3. Za tydzień po każdej Mszy Świętej będą zbierane do puszek ofiary na K.U.L i cele edukacyjne diecezji.

4. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Łukasz Ostrowski, kawaler zamieszkały w Siekierkach i Mariola Bystrowska, panna zamieszkała Sawino, oboje parafii tutejszej. Zapowiedź II. Łukasz Krzysztof Cichosz, kawaler zamieszkały Moskiewce parafia Kleszczele i Anna Markowska, panna zamieszkała Sierki parafia tutejsza. Zapowiedź I. Adam Wilczewski, kawaler zamieszkały w Zawadach i Wioleta Powichrowska, panna zamieszkała w Nieciecach parafii tutejszej. Zapowiedź I.

5. Jutro w liturgiczne wspomnienie Narodzenia N.M.P., tradycją minionych lat wyruszy z Tykocina piesza pielgrzymka z do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Wymarsz sprzed kościoła ok godziny 8.00 (!!!), przyjście do Krypna i Msza Święta o godzinie 12.00, połączona z uroczystą Sumą odpustową. Zapisów na pielgrzymkę można dokonywać w. Koszt śpiewnika pielgrzymkowego i znaczka – 5 zł.

6. Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które w wielką życzliwością wspierają rozpoczęty remont naszej świątyni. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący ofiarodawcy: mieszkańcy Łopuchowa – 650zł, anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 1 000zł, 300zł, 1 000zł, z Sanik – 100zł, z Ponikły – 200zł, Kolonii Nowe Miasto – 500zł, Siekierk – 200zł, z Białegostoku – 200zł, z Sawina 170$, z Siekierk 50 zł na remont kościoła i 50 zł na remont organów, z Warszawy – 100 funtów brytyjskich . Bóg zapłać!

7. Przypominamy, że w następną niedzielę przypada Święto Podwyższenia Krzyża.