Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – ogłoszenia parafialne

Składamy podziękowanie mieszkańcom Łopuchowa, Herman i Nieciec za wyjątkową organizację tegorocznych dożynek parafialnych, zaangażowanie w liturgię i przygotowanie pięknych wieńców dożynkowych.

Oczywiście tradycyjnie wśród koron żniwnych jest też wieniec wykonany przez zespół Hetmanki. Kierowaliśmy ku Bogu naszą wdzięczność za tegoroczne plony, chociaż nie wszyscy są zainteresowani taką modlitwą. Pod adresem każdego, kto przyczynił się do pięknej oprawy tej uroczystości kierujemy wyrazy wdzięczności – Bóg zapłać!

2.  Informujemy, że za tydzień w niedzielę 21 września o godzinie 11.00 – odbędzie się w Zespole Szkół w Tykocinie zebranie rodziców. Zainteresowanych informujemy, że wszyscy, którzy zaplanują sobie udział we Mszy Świętej o godzinie 10.00 – zdążą na spotkanie; natomiast ci którzy najpierw postanowią pójść na wywiadówkę – także zdążą na Mszę Świętą o godzinie 12.00.

3. Dzisiejsze ofiary składane do puszek są przeznaczone na KUL i cele edukacyjne diecezji, za tydzień natomiast datki składane do puszek będą przeznaczone na Diecezjalne Radio Nadzieja.

4. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem wszystkich osób, które z własnej woli, często systematycznie  i konsekwentnie wspierają prace remontowe przy naszym kościele. Powolutku zbliżają się one szczęśliwie do zaplanowanego na ten rok finału. W ostatnim czasie swój dar na ten cel złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy: z Tykocina – 200zł, Bagienek – 500zł, z USA – 500zł, Sawina – 200zł, Łopuchowa – 100zł, Jeżewa Nowego 200zł, Sawina – 100zł, Jeżewa Nowego – 100zł, Herman – 200zł. Każdemu za pomoc, modlitwę, ofiary – Bóg zapłać!

5. Pragniemy poinformować, że do końca 2014 roku w naszym tygodniku Głos Katolicki będziemy mogli znaleźć specjalny dodatek o tematyce rolniczej, dedykowany osobom, prowadzącym gospodarstwa rolne, planującym w przyszłości korzystać z funduszy unijnych.

6. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Łukasz Krzysztof Cichosz, kawaler zamieszkały Moskiewce parafia Kleszczele i Anna Markowska, panna zamieszkała Sierki parafia tutejsza. Zapowiedź II. Adam Wilczewski, kawaler zamieszkały w Zawadach i Wioleta Powichrowska, panna zamieszkała w Nieciecach parafii tutejszej. Zapowiedź II.