Niedziela Świętej Rodziny – ogłoszenia parafialne - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

Niedziela Świętej Rodziny – ogłoszenia parafialne

Od najbliższego piątku rozpoczynamy – wizytę duszpasterską rodzin. Do wspólnego kolędowania zapraszam także księdza dra Marcina Roszkowskiego – Dyrektora DPS w Tykocinie;

wszyscy bowiem – jako księża – jesteśmy odpowiedzialni za dobro duchowe wiernych naszej parafii. Bardzo proszę, abyśmy znaleźli czas na wspólne rodzinne spotkanie. Będzie to dobra okazja, aby razem pomodlić się o błogosławieństwo dla domu, porozmawiać o sprawach, które nas radują i smucą, zaprezentować plany inwestycyjne na przyszłość, zwłaszcza na 2015 rok; wspólnie je przedyskutować. Mamy za sobą tyle wyjątkowych decyzji i doświadczeń jakie przyniósł nam 2014 rok. Przed nami dość trudny czas kontynuowania rozpoczętych prac i tych, które jak rozbudowa cmentarza – koniecznie musimy podjąć. Nadal nie możemy się spodziewać, że w 2015 roku ruszą dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej. Pozostaje nam mieć nadzieję na życzliwość ze strony władz samorządowych (której już doświadczyliśmy w 2014 roku) oraz intensywnie zaangażować się w gromadzenie funduszy na remonty w 2015 roku. Przed kolędą 2014 mieliśmy na wydzielonym rachunku zgromadzoną kwotę 117 949 złotych, w tym roku to – 23 465 zł 87gr. Mamy jednak za sobą duże inwestycje, których łączna kwota prac remontowych w 2014 roku wyniosła – około 880 tys. złotych. Głównie od kolędowych datków zależeć będzie zakres prac w 2015 roku. Chcielibyśmy jednak przy planie minimum wykonać pokrycie dachówką naw bocznych. Niezbędna jest zatem Wasza życzliwa pomoc. Zachęcamy, aby jeszcze przed przybyciem kapłana ustalić jaką kwotę dana rodzina ofiarowuje na remont kościoła, a jaką na kolędę?

Bardzo prosiłbym, aby podczas kolędy była obecna cała rodzina – od najmłodszych, a na seniorach rodu skończywszy. W miejscu naszego wspólnego spotkania powinien być przygotowany stół, na którym ustawiony jest krzyż ze świecami, woda święcona, kropidło. W miarę możliwości – Pismo Święte i zeszyty od religii uczących się dzieci, także tych ze szkół ponad podstawowych!

Proszę, zatem wyznaczoną przez społeczność danej wioski lub ulicy osobę, aby w określonym dniu przyjechała po księdza na godzinę 9.00 (wioski) 15.30 (Tykocin). Podaję porządek na najbliższe dni:

Piątek (2 stycznia 2015r.):

Broniszewo – 2 ks.

Stelmachowo Kolonia – 1 ks.

Choroszczańska bloki – 2 ks.

Górnickiego – 1 ks.

Sobota (3 stycznia 2015r.)

Stelmachowo – 1 ks.

Jeżewo Stare – 2 ks.

Poniedziałek (5 stycznia 2015r.)

Jeżewo Nowe – 1 ks.

Sawino – 2 ks.

Bernardyńska – 1 ks.

Choroszczańska – 2 ks.

2. Z dniem 22 grudnia 2014 roku Pan Ryszard Grzesiuk przestał pełnić obowiązki organisty. Pragnę podziękować Panu Ryszardowi za wieloletnią służbę na rzecz naszej wspólnoty oraz pracę, która była wysoko oceniana przez moich poprzedników. Ze swojej strony pragnę zapewnić o modlitewnej pamięci i życzliwości. Życzę, aby Matka Boża Tykocińska wypraszała swym wstawiennictwem potrzebne łaski od Boga do przeżycia trudnego czasu, pokój serca i nadzieję. Raz jeszcze dziękuję za wieloletnią służbę parafialnej wspólnocie.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca, nabożeństwo po Mszy Świętej o godzinie 6.30 i 17.00. Także w najbliższym tygodniu rozpoczniemy Nowy Rok – 2015 jest to uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek nabożeństw taki jak w każdą niedzielę (godzina 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00).

Na zakończenie 2014 roku w środę 31 grudnia o godzinie 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta i specjalne nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

4. Są do nabycia maryjne kalendarze na rok 2015 – 365 dni z Maryją. Sugerowana cena to 7 zł, ale można taki kalendarz nabyć też za dobrowolny datek na cel fundacji, która wykonała druk.

5. Mizernie cicha jest nasza stajenka. Szukamy sponsora na zakup nowych figur do szopki, gdyż na razie, z tego co uzbieraliśmy w skarbonce przy żłóbku – stać nas jedynie na połowę osła (i to tę mniej skomplikowaną kolorystycznie).

6. Dziękujemy wszystkim osobom, które z życzliwością i konsekwencją w działaniu wspierają prace remontowe jakie podejmiemy w 2015 roku. W ostatnim czasie swój dar złożyli następujący anonimowi ofiarodawcy z Tykocina – 50zł, z Sanik – 300zł, z Pajewa Kolonia – 300zł. Bóg zapłać!