IV Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne. - Ogłoszenia - Parafia Tykocin

IV Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia parafialne.

Z tego, że ślepi nie widzą – nie wynika, iż słońce nie świeci

Za tydzień rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, trwać będą od 6 do 8 kwietnia br. Przewodniczył im będzie ks. Tomasz Marek Trzaska. Wicedyrektor Diecezjalnego Radia Nadzieja.

Porządek rekolekcyjnych nauk w poniedziałek (7.04.2014) i wtorek (8.04.2014) będzie następujący:

Godzina 8.30 – Msza Święta z nauką do dzieci i młodzieży

Godzina 10.00 – Msza Święta z nauką ogólną

Godzina 12.00 – Msza Święta z nauką ogólną w klasztorku

(we wtorek dzień chorych)

Godzina 17.00 – Msza Święta z nauką ogólną.

Osoby chore zapraszamy na specjalną naukę, Mszę Świętą, połączoną z udzieleniem Sakramentu Chorych we wtorek do klasztorku.

Ponawiamy nasz apel do rodziców o dopilnowanie, aby ich dzieci w pełni wykorzystały ten czas – wolny od zajęć w szkole, na pogłębienie relacji z kochającym nas Bogiem. Informujemy, że dzięki współpracy z Dyrekcją Zespołu Szkół będzie zorganizowany, tradycyjną trasą i o tej samej porze – autokarowy dowóz dzieci na rekolekcje.  Liczymy na życzliwe wsparcie nauczycieli w proces opieki na wychowankami. Bardzo prosimy już dzisiaj o solidne przygotowanie się do spowiedzi rekolekcyjnej i zaplanowanie sobie uczestnictwa w tych spotkaniach. Zadbajmy także o chorych i samotnych. Przyjdź na rekolekcje! Nie pozwól, aby „palemka” i „święconka” były jedynymi elementami świętowania i radości Wielkiejnocy!

2. Pragniemy złożyć podziękowanie na ręce Pana Burmistrza Krzysztofa Chlebowicza oraz Radnych Gminy za podjętą w minionym tygodniu uchwałę dotyczącą dofinansowania prac remontowych przy naszym kościele kwotą 200 000 złotych. Bardzo dziękujemy za tak wyjątkową i w takim wymiarze niespotykaną w Jednostkach Samorządu Terytorialnego -wrażliwość na sprawy troski o wielowiekowe dziedzictwo narodowe. Uchwałę podjęto jednomyślnie zatem tym bardziej cieszy nas fakt, że władze wyraźnie dostrzegają konieczność podjęcia remontu, który niebawem rozpoczniemy i nie uchylania się od dalszego wspierania naszych wysiłków. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu ofiary na wsparcie prac remontowych złożyli mieszkańcy z Siekierk – 700zł oraz anonimowi ofiarodawcy z Tykocina Kolonii – 300zł, Tykocina – 50zł i Sanik – 100zł. Bóg zapłać!

3. W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Sebastian Mańko, kawaler parafii tutejszej i Beata Wardaszko, panna zamieszkała w parafii Ducha Świętego w Zambrowie. Zapowiedź II. Rogoziński Michał, kawaler z parafii Syberia i Wioleta Wiśniewska, panna parafii tutejszej. Zapowiedź I.

4. Już za tydzień, inaugurując nasze Rekolekcje Wielkopostne obchodzić będziemy nasz parafialny dzień wdzięczności za „utkanego z Boga”, niebawem świętego Papieża Jana Pawła II. To wielka łaska, że i w naszym życiu możemy dostrzegać ślady Jego świętości, bo większości z nas dane było wsłuchiwać się w nauczanie Papieża, największego z rodu Polaków i wpatrywać się w przykład jego wiary oraz ufności Bogu. Nasze uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 11.00. (Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 12.00!!!)

O godz. 12:00 spotkanie autorskie z Adamem Bujakiem – papieskim fotografem i promocja albumów; godz. 13:00 uroczysty koncert „Święty Jan Paweł II – Dar i  Tajemnica” w wykonaniu : Jerzy Zelnik – recytacja, Robert Grudzień– organy. Serdecznie zapraszamy!

5. Od kilku lat wolontariusze z naszej szkoły współpracują z polskim Domem Dziecka w Podbrodziu na Litwie. Podczas ubiegłorocznej akcji sprzedaży palm wielkanocnych zebrano kwotę 790 zł, za którą zakupiono prezenty podopiecznym Domu Dziecka. Tegoroczna akcja sprzedaży palm wielkanocnych będzie przeznaczona na zorganizowanie Dnia Dziecka. Także dzisiaj młodzi wolontariusze będą rozprowadzały okolicznościowe świece Caritas związane z kanonizacją Papieża Jana Pawła II. Palmy i świece do nabycia przy wyjściu z kościoła.

6. Dnia 3 maja br. organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Koszt 70zł. Wyjazd sprzed kościoła o godzinie 5.00. Zapisy do 15 kwietnia u Pani Elżbiety Słowikowskiej i Krystyny Cackowskiej.

7. W minionym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Śp. Lecha Rzepa, lat 59, mieszkańca Lipnik. Wieczny odpoczynek…